Top 3 bylinky na bolesti kloubů! + BONUS

Top 3 bylinky na bolesti kloubů! + exklusivní BONUS

woman-holding-knee-with-pain-sofahealth-care-medical-concept

 

Asi každého z Vás co tohle čte, sužuje bolest kloubů, nebo sužuje Vašeho nejbližšího, a je určitě dobře, že si tohle zjišťujete, protože nechcete nechat bolest zvítězit! Ale nebojte! Když použijete jednu z obsažených bylinek, určitě si tím můžete od bolesti razantně ulevit, a co je nejlepší, ulevíte si od bolesti kloubů přírodní cestou bez nutnosti různých léčiv či medikamentů, což jistě oceníte!

Byliny, které zde do článku dáváme vybíráme tak, aby byly lehko sehnatelné u nás v Čechách, a měl je praktický každý lepší dodavatel bylinek. Je ovšem opravdu nesmírně důležité dbát na kvalitu bylinek! Ne každý je poctivý a dbá na kvalitu. Pokud budete mít bylinku, která je stará nebo černá, tak se asi nedostaví požadované účinky, které bylinka má. Dbejte vždy tedy na kvalitní dodavatele, a rozhodně nešetřete!

Bylinky samozřejmě nejsou všemocné, a pokud máte dlouhodobé problémy, určitě zvažte návštěvu lékaře který Vám se vším pomůže, můžete mít totiž bolesti kloubů z různých příčin, a těžko se léčí bylinkami něco, u čeho neznáme příčinu. Dále chceme určitě říci, že legislativa je neúprosná a striktně omezuje bylinné léčitelství, tedy proto prosím považujte účinky těchto bylinek za neprokázané, ale realitu asi každý dobře zná :).

 

1) Lékořice

licorice-473792_1280

 

Raději hned na úvod zmíním, že nemám na mysli tyto lékořicové šneky, které jsou na ilustračním obrázku víše. Ano, sice lékořici obsahují ale většinou ne v takovém množství aby se dalo bavit o pozitivních vlastnostech na Vaše klouby. Lékořice jako taková je ale opravdu mocná bylinka, která Vám je schopná pomoci s různými obtížemi, jako například: podporuje klouby, pomáhá držet rovnováhu naší energie, podporuje dýchací cesty, napomáhá duševnímu klidu,... 
Z lékořice je vhodné sbírat její kořen, u kterého se doporučuje jeho sběr na podzim, a ideální je jeho sušení okolo 30-35 °C, pak stačí už jen lékořici nasekat či namlít na malé kousky, pak už jen vložte do sítka a zalijte vodou o teplotě 95 °C, louhujte 10min.

Lékořice je silná bylinka co rozhodně stojí za to. Lékořici u nás v republice najdete hojně, například na Jižní Moravě, ale pravý původ bylinky je ze středomoří. K nám byla dovezena až v 16 století. 

Samotná lékořice je poměrně vysoká, s rovným silným stonkem, a dlouhými kořeny. Dorůstá se až výšky jednoho metru, a květ se objevuje v létě uspořádaný do bledě fialových rovných hroznů.

Z lékořice toho samozřejmě lze udělat o dost více, na to se ale podíváme zase jindy.

 

2) Přeslička rolní

horsetail-1749772_1280

 

 Přeslička je odolná rostlinka, které se daří skoro všude. Potkáme jí jak u cesty v příkopech, v lesích nebo na loukách. Přeslička má pak rovnou dvě "ozdobné" fáze, jednu potkáme na jaře a říkáme jí Jarní lodyha, na vrcholku má klas s výrůstky, a v létě jí pak potkáme jako malý zelený stromeček, tomu říkáme Letní lodyha.

Přeslička má mnoho pozitivních účinků, mezi které patří jak podpora kostí a klubů tak podpora správné pružnosti cév, přispívá ke zdraví močové soustavy, podporuje zdravé fungování jater a podílí se na odolnosti těla a zdravém dýchání.

Přesličku rolní naleznete jak na hlinitých podložích, tak na písčitých s vysokou hladinou spodních vod. Je to často polní plevel, který zkrátka naleznete na loukách. Zelené lodyhy přesličky rolní je dobré sbírat od května do září, po sběru je dobré provést rychlé sušení při teplotě okolo 40°C, to že jste sušení udělali úspěšně poznáte tak, že rostlina musí zůstat zelená bez chuti a bez zápachu. Usušenou přesličku pak nabereme na jednu až dvě lžičky a zalijeme vodou o teplotě 95°C a louhujeme 10-15  min. Ideální jej přesličku pít 2x denně pět dní, a pak dát pauzu.

Pozor na záměnu s jedovatou ségrou přesličkou bahenní. 

 

3) Šalvěj 

ladybug-1428899_1280

 

Šalvěj je známá nejen jako bylinka ale i jako dokonalé koření. Většina lidí si chuť a intenzitu šalvěje dokáže sama představit. Její léčivé a podpůrné vlastnosti, jsou ale lidstvu známe již dlouhé desítky let, a proto jej tu nemůžeme opomenout.

Šalvěj přispívá organismu opravdu blahodárně. Mezi její pozitivní účinky se řadí nejen podpora kloubů, ale přispívá i ke zdraví dýchacích cest, podporuje imunitní systém, přirozenou obranyschopnost a napomáhá trávení. Šalvěj se dá použít i zevně, a to jako obklad na kůži. Šalvěj potkáte v nejednom bylinném čaji, a to zejména pro její vynikající chuť.

Šalvěj není původně z naší krajiny, ale pochází ze středomoří. Nyní se již ale u nás běžně pěstuje. Jde o nízký polokeř se stříbřitě šedými věnčitými lístky. Ideální je ze šalvěje sbírat listy, a to za slunných dnů těsně před rozkvetením. Samotné listy pak rozmělníme, a lžičkou vložíme do hrníčku a zalijeme vařící vodou. Nechte pak louhovat 10min.

 

 Bonus:

pexels-lil-artsy-1793035

 

Jedna bylinka ale mnohdy na bolest kloubů sama nestačí. Ideální je bylinky kombinovat, a snažit se do svého těla dostat ten správný počet a koncentraci bylinek tak, aby jste dosáhli tížených výsledků. Ideální je samozřejmě kombinovat bylinky, co se mezi sebou záměrně nenegují, a hlavní je správný poměr. 

Bylinky víše napsané mají jednu úžasnou vlastnost. Dají se kombinovat. Jejích společné trio je opravdu efektivní, a bolest kloubů Vám dokáže poměrně dobře porazit. Je ale doufám jasné, že na všechny působí bylinky jinak, a může se stát, že Vám tyto tři nemusí 100% pomoci. Nejsou to hold prášky.

Pro čtenáře tohoto článku, jsme si připravili naši prémiovou bylinnou směs Klouby. Bylinná směs obsahuje pečlivě vybrané bylinky, které mají efektivní účinek a jistě Vám dokáží pomoci, či podpořit vaše klouby například pomocí zmiňované Lékořice.

Podívejte se na bylinou směs zde (stačí kliknout na slovo zde!). 

 

A to je pro tento týden všechno. Doufám, že se Vám náš článek líbil, a že se potkáme zase brzy u dalšího článku naší bylinné poradny!

 

Upozorňujeme, že z důvodu nařízení EU nemůžeme poskytovat léčivé vlastnosti jednotlivých bylinek, proto prosím nepovažujte účinky bylinek ve článku zmíněné za pravdivé, a podložené, nýbrž pouze za účinky námi zjištěné ale zcela nepodložené.