Pět bylinek proti bolesti hlavy
Pět zaručených bylinek proti bolesti hlavy - 4. bod vás dostane!
Bolest hlavy. Je snad někdo kdo jí neměl alespoň jednou za život? Co hůř, někdo má bolesti hlavy i každý den. Jak s tím máme pak pracovat, a ještě k tomu pracovat efektivně?!.
Bolest hlavy má samozřejmě různé spouštěče, zatím co někdo málo pije, jiný může mít bolesti hlavy z nevyspání, někdo zase z přetažení, ze stresu, chronické,... Zdroje jsou různé. Proti těm způsobeným námi, (a to hlavně nevědomky) se ale dá krásně bojovat!
Samotná bolest hlavy něco signalizuje. Jasně, tu a tam se může objevit, ale když jí máte za měsíc potřetí, je něco špatně! Většina okolí Vám už asi radila: "Kamilko to máš z toho že nepiješ!", "si se zase nevyspala že ?" , "jdi si dát ibalgin, a bude to dobrý", pomohlo něco z toho? Samozřejmě, spánek je základ, ale znám lidi co se vyspí, a bolest je tu znovu, a znám lidi co se napijí, vyspí a polkou ibalgin a za 2h. je tam znovu...
Jelikož my jsme zastánci toho, že řešit vše prášky nemusí být vždy řešení, rozhodli jsme se připravit 5 bylinek, které Vám mohou pomoci proti bolesti, a pouze přírodní cestou! Bylinky samozřejmě nemusí pomoci každému, asi jako ibalgin, ale rozhodně Většině z Vás pomocnou ruku mohou nabídnout!
1) Rozmarýn lékařský
Rozmarýn. Většina lidí ho dokonce pěstuje sama doma, a ani netuší, že ho může hodit do čaje a ulevit si díky tomu od bolesti!
Rozmarýn je celkově velmi zajímavou rostlinou. Má hojnou škálu použití, od dochucovadla až po olej. Samotný rozmarýn významně přispívá tělu při migrénách, ale také nemůžeme opomenout jeho pozitivní vliv na klouby, nervovou či oběhovou soustavu a na paměť. Rozmarýn se v lidovém léčitelství používá již desítky let, a jeho nálev je opravdu blahodárný. Pozor si ale musí dát lidi, co trpí na vysoký krevní tlak, tato bylinka ho totiž zvyšuje, pokud jste na pochybách Váš praktik Vám poradí.
Nálev připravíte tak, že vezmete lžičku až dvě, rozmarýnu, a zalijete jí vodou o teplotě 95° C, necháte ho louhovat přibližně 5minut a máte hotovo. Samozřejmě pokud bolest ustane jen trochu, můžete si dát další čaj po hodince a dávku zvýšit. Ovšem vždycky s rozumem, také si přeci nepolknete 4 ibalginy najednou :). Nálev si můžete i dochutit třeba citrónem, či obohatit zázvorem. Samotný nálev rozmarýnu totiž nemusí zachutnat každému.
Pokud doma rozmarýn pěstujete, směle do toho, pokud ne, tak při objednávání dbejte na kvalitního dodavatele, vysušené černé lístky Vám už moc nepomohou.
2) Máta kadeřavá
Máta je jedna z mála bylinek, kterou zná většina Čechů a většina Čechů jí v létě hází do svého mojita, ale svoje využití najde i v dobrém čaji. Máta společně s meduňkou jsou skvělé na uklidnění a na spánek, a chuťově jistě máta samotná nikoho neurazí, a společně s medem doslova vynikající.
Ale zpět k bolesti hlavy. Tato bylinka se k pomoci od bolesti hlavy používá opravdu dlouho. První zmínky že pomáhá od bolesti hlavy jsou již z roku 1902. Máta se hojně používá proti bolesti celkově, je známá i pro úlevu od bolesti zubů, křečí a při nevolnostech. Jedná se tak o opravdu silnou bylinku, která je opravdu velice vhodná pro úlevu od bolesti.
Ideální je mátu trhat v létě ze slunné zahrádky, kdy jí začerstva vložte do vody při teplotě 90° C a nechte louhovat 3-8 minut. Hlavní je pít mátu častěji, klidně 2-3x denně. Nebo vybírat kvalitního dodavatele čerstvé máty, který i v zimě ví, jak mátu usušit a prodávat, zkuste naší osvědčenou mátu.
3) Kopretina řimbaba
Kopretina řimbaba je bylinka známá již z dob před Kristem, kdy byla využívaná k léčbě horeček a otoků. Dnes si tuto všudy přítomnou rostlinku ceníme pro její pozitivní účinky při bolestech hlavy, horečkách, na stimulací žaludku, či proti menstruačním bolestem.
Opravdu skvělou volbou jak efektivně a relativně rychle bojovat s bolestí hlavy je, si utrhnou 2-3 listy této bylinky a žvýkat je 1-2 minuty a poté spolknout, tak se Vám do těla uvolní nejefektivněji, a asi nejvíce rychle dostatečné množství na pomoc proti bolesti.
Ovšem dobrým způsobem na pomoc je i čaj, nasbírejte si 4 listy a zalijte ji vodou o teplotě 98° C, a nechte louhovat až 10mint.
Jedná se o opravdu efektivní rostlinku, takže jí ve spojitosti s ostatními bylinkami musíte nalézt v každé kvalitní bylinné směsi na bolesti hlavy.
4) prémiové bylinné mixy
Spousta bylinek je účinná, ale co když se spojí účinky bylinek do jedné směsi? Není to ovšem zase tak jednoduché, zmixovat co si myslím do jednoho hrnku a zalít vodou umí asi každý, ale něco se neguje a něco spolu zase nedává smysl, hold si musíte dát pozor a dbát na jisté zásady, ale máte štěstí, už to někdo udělal za Vás.
Dobří výrobci musí dbát a ctít opravdu hodně zásad, hlavní je ale původ bylinek, spousta výrobců bylinky jen překupuje, a vlastě ani sami nepěstují, to není nic špatného, ale pouze pokud berou z kvalitních farem, nebo v BIO standardu. Musejí o tom něco vědět, nauka o bylinkách je díky internetu snadná, ale hold vše co je na internetu nemusí být pravda. A v poslední řadě je poradna. Správný výrobce dokáže znát své zákazníky, aby přesně věděl co poradit, a reagoval pohotově.
U nás v QuickTea děláme ručně sbírané bylinné směsi, dbáme na kvalitní složení které má kvalitní účinky. Proto bylinná směs na bolest hlavy kterou máme, Vám opravdu pomůže. Ale nebojíme se chválit i relativní konkurenci a proto Vám doporučíme i směsi od leros.cz
5) Levandule
Levandule, ozdoba mnoha zahrádek, má krásnou vůni a na stole udělá opravdovou voňavou parádu. Levandule samozřejmě není v tomto článku jen tak, levandule měla už velký podíl v historii, díky jejím antimikrobiálním vlastnostem.
Olej z levandule byl používaný vlastně skoro na všechno, od bolesti hlavy a nespavosti po aromaterapie. Levandule má opravdu kvalitní účinky na lidský mozek, pomáhá proti úzkostem a prospívá myšlení.
Ideální je levandulový olej. Je opravdu velice účinný, a stačí 5 kapiček a máte opravdu silný dryák, proto s rozumem. Musíte ovšem myslet na procenta v oleji a původ oleje. Ovšem levandulový čaj má taky své kouzlo, ideální je levanduli vhodit celou do horké vody (95° C) a nechat louhovat 3-5 min,
A jsme u konce :)
Doufám, že jsme Vám naším článkem pomohli, a že příště sáhnete místo léku třeba po rozmarýnu :). Nezapomeňte nás sledovat na našem facebooku a instagramu, kde pravidelně radíme s různými problémy a přidáváme bylinné příspěvky.
Zároveň se na Vás budeme těšit zase za 14 dní u další bylinné rubriky.
Ahoj.